Pasaulinės diabeto dienos minėjimas Šiauliuose

Pasaulinės diabeto dienos minėjimas Šiauliuose

Mes puikiai suprantame, kad mūsų dabartis priklauso nuo praeities: kas mums atsitiko, ko mes mokėmės, kaip elgėmės, kokias darėme klaidas ir kokiųpasiekėme auštumų.

Bet lygiai taip pat ir mūsų ateitis priklauso nuo to, kokie esame dabar, šiandien. Tad leiskime sau manyti, jog esame vertesni geresnės ateities.“

V. Deditiaris

Lapkričio 17 d. Šiaulių miesto sergančiųjų cukriniu diabetu klubas „Lemtis“ minėjo Pasaulinę diabeto dieną. Į miesto savivaldybės salę susirinko ne tik diabetu sergantieji, bet ir jų artimieji bei draugai.

Šventępradėjo klubo „Lemtis“ pirmininkas Antanas Kvietkauskas, kuris pasveikino visus susirinkusius, atminimo dovanėles įteikė jau už 2013 m. mokestį sumokėjusiems klubo nariams.

Sulaukėme svečio iš Vilniaus – įmonės Optifarma vadovo, farmacininko Vytauto Vasiliausko. Jis papasakojo apie kvėpavimo naudą žmogaus organizmui, atsakė į iškilusius klausimus.

Šiauliųvalstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja Viktorija Vaičaitytė skaitė pranešimą apie sveikos mitybos svarbą, maiste esančius priedus, kokių E reikėtų vengti, kokių nebijoti.

Atvyko ir viena klubo įkūrėjų – Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos Vaikųkonsultacijų poliklinikos vaikų endokrinilogė Vida Liugaitė. Ji priminė, kad diabetu sergantys žmonės privalo tikrinti kraujo gliukozę, vartoti vaistus, reguliariai mankštintis, reguliuoti mitybą. Be to, atsiradus diabeto komplikacijų, jie turi išmokti gyventi su jomis ir psichologiškai prisitaikyti.

Klubo „Lemtis“ pirmininko pavaduotojas AlmantasŠlivinskas pristatė nuveiktus klubo tarybos narių darbus ir paragino žmones dalyvauti numatomuose renginiuose.

Pabaigoje klausėmės dainininko Algimanto Butnoriaus atliekamų dainų bei vaišinomės kava, arbata ir Šiaulių Profesinio rengimo centro, Prekybos ir verslo skyriaus būsimų konditerių paruoštomis vaišėmis.

Klubo „Lemtis“ narėRasa Blikertienė
 

 
 
 
 
 
 


 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą